Hem > Produkter > Induktorer, Spolar, Chokes > Fasta induktorer > S0402-10NJ3E
S0402-10NJ3E
OMRON AUTOMATION & SAFETYBilderna är endast avsedda.
Se produktspecifikationer för produktdetaljer.
Köp S0402-10NJ3E med förtroende från Components-World.HK, 1 års garanti
Begär ett citat
Artikelnummer S0402-10NJ3E
Tillverkare API Delevan
Beskrivning FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
Ledningsfri status / RoHS-status Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
In Stock 6763 pcs
Referenspris
(i amerikanska dollar)
10 pcs
Product parameter
Artikelnummer S0402-10NJ3E Tillverkare API Delevan
Beskrivning FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM Ledningsfri status / RoHS-status Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
Tillgänglig kvantitet 6763 pcs Datablad S0402 Series
Kategori Induktorer, Spolar, Chokes Typ Wirewound
Tolerans ±5% Leverantörs Device Package 0402 (1005 Metric)
Storlek / Dimension 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) Skärm Unshielded
Serier S0402 betyg -
Q @ Freq 20 @ 250MHz Förpackning Bulk
Förpackning / Fodral 0402 (1005 Metric) Andra namn S0402-10NJ3E 10 BULK
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstyp Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL) 1 (Unlimited) Material - Kärna Alumina
Induktansfrekvens - Test 250MHz Induktans 10nH
Höjd - Sittande (Max) 0.030" (0.76mm) Frekvens - Självresonans 3.9GHz
detaljerad beskrivning 10nH Unshielded Wirewound Inductor 475mA 210 mOhm Max 0402 (1005 Metric) DC-resistans (DCR) 210 mOhm Max
Nuvarande omdöme 475mA Nuvarande - Mättnad -