Hem > Produkter > kondensatorer > Aluminiumelektrolytkondensatorer > B43540A9127M7
B43540A9127M7
OMRON AUTOMATION & SAFETYBilderna är endast avsedda.
Se produktspecifikationer för produktdetaljer.
Köp B43540A9127M7 med förtroende från Components-World.HK, 1 års garanti
Begär ett citat
Artikelnummer B43540A9127M7
Tillverkare EPCOS
Beskrivning CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP
(i amerikanska dollar)
520 pcs
Product parameter
Artikelnummer B43540A9127M7 Tillverkare EPCOS
Beskrivning CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP Ledningsfri status / RoHS-status Blyfri / Överensstämmer med RoHS
Tillgänglig kvantitet 47131 pcs Datablad B43540 Series
Kategori kondensatorer Spänningsvärde 400V
Tolerans ±20% Surface Mount Land Size -
Storlek / Dimension 0.984" Dia (25.00mm) Serier B43540
Ripple Current @ Low Frequency 1.19A @ 100Hz betyg -
Polarisering Polar Förpackning Bulk
Förpackning / Fodral Radial, Can - Snap-In Andra namn B43540A9127M 7
B43540A9127M007
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstyp Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL) 1 (Unlimited) Livstid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
Spridning av bly 0.394" (10.00mm) Ledningsfri status / RoHS-status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 600 mOhms Höjd - Sittande (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (ekvivalent serieresistens) 510 mOhm @ 100Hz detaljerad beskrivning 120µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C
Kapacitans 120µF tillämpningar General Purpose
Relaterade produkter
  • Del#:B43540A9157M7
  • tillverkare:EPCOS
  • Beskrivning:CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
  • I lager:36188
  • Del#:B43540A9127M
  • I lager:40878
  • Del#:B43540A9157M2