Hem > Produkter > kondensatorer > Aluminiumelektrolytkondensatorer > B43640B9567M000
B43640B9567M000
B43640B9567M000
OMRON AUTOMATION & SAFETYBilderna är endast avsedda.
Se produktspecifikationer för produktdetaljer.
Köp B43640B9567M000 med förtroende från Components-World.HK, 1 års garanti
Begär ett citat
Artikelnummer B43640B9567M000
Tillverkare EPCOS
Beskrivning CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP
(i amerikanska dollar)
240 pcs
Product parameter
Artikelnummer B43640B9567M000 Tillverkare EPCOS
Beskrivning CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP Ledningsfri status / RoHS-status Blyfri / Överensstämmer med RoHS
Tillgänglig kvantitet 14870 pcs Datablad B43640 Series
Kategori kondensatorer Spänningsvärde 400V
Tolerans ±20% Surface Mount Land Size -
Storlek / Dimension 1.378" Dia (35.00mm) Serier B43640
Ripple Current @ Low Frequency 1.85A @ 100Hz betyg -
Polarisering Polar Förpackning Bulk
Förpackning / Fodral Radial, Can - Snap-In Andra namn B43640B9567M
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstyp Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL) 1 (Unlimited) Tillverkarens normala ledtid 36 Weeks
Livstid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Spridning av bly 0.394" (10.00mm)
Ledningsfri status / RoHS-status Lead free / RoHS Compliant Impedans 300 mOhms
Höjd - Sittande (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (ekvivalent serieresistens) 200 mOhm @ 100Hz
detaljerad beskrivning 560µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C Kapacitans 560µF