Hem > Produkter > kondensatorer > Aluminiumelektrolytkondensatorer > B43888C9226M008
B43888C9226M008
OMRON AUTOMATION & SAFETYBilderna är endast avsedda.
Se produktspecifikationer för produktdetaljer.
Köp B43888C9226M008 med förtroende från Components-World.HK, 1 års garanti
Begär ett citat
Artikelnummer B43888C9226M008
Tillverkare EPCOS
Beskrivning CAP ALUM RADIAL
(i amerikanska dollar)
Get a quote
Product parameter
Artikelnummer B43888C9226M008 Tillverkare EPCOS
Beskrivning CAP ALUM RADIAL Ledningsfri status / RoHS-status Blyfri / Överensstämmer med RoHS
Tillgänglig kvantitet 4137 pcs Datablad B43888 Series
Kategori kondensatorer Spänningsvärde 400V
Tolerans ±20% Surface Mount Land Size -
Storlek / Dimension 0.492" Dia (12.50mm) Serier B43888
Ripple Current @ High Frequency 750mA @ 100kHz betyg -
Polarisering Polar Förpackning / Fodral Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstyp Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL) 1 (Unlimited) Livstid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly 0.197" (5.00mm) Ledningsfri status / RoHS-status Lead free / RoHS Compliant
Höjd - Sittande (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (ekvivalent serieresistens) -
detaljerad beskrivning 22µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C Kapacitans 22µF