Hem > Produkter > kondensatorer > Aluminiumelektrolytkondensatorer > ALS80H184NF040
ALS80H184NF040
ALS80H184NF040
OMRON AUTOMATION & SAFETYBilderna är endast avsedda.
Se produktspecifikationer för produktdetaljer.
Köp ALS80H184NF040 med förtroende från Components-World.HK, 1 års garanti
Begär ett citat
Artikelnummer ALS80H184NF040
Tillverkare KEMET
Beskrivning CAP ALUM 180000UF 20% 40V SCREW
(i amerikanska dollar)
48 pcs
Product parameter
Artikelnummer ALS80H184NF040 Tillverkare KEMET
Beskrivning CAP ALUM 180000UF 20% 40V SCREW Ledningsfri status / RoHS-status Blyfri / Överensstämmer med RoHS
Tillgänglig kvantitet 2748 pcs Datablad ALS80, 81 Series Datasheet
Kategori kondensatorer Spänningsvärde 40V
Tolerans ±20% Surface Mount Land Size -
Storlek / Dimension 3.031" Dia (77.00mm) Serier ALS80
Ripple Current @ Low Frequency 23.7A @ 100Hz Ripple Current @ High Frequency 24.8A @ 10kHz
betyg - Polarisering Polar
Förpackning Bulk Förpackning / Fodral Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstyp Chassis Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL) 1 (Unlimited) Tillverkarens normala ledtid 24 Weeks
Livstid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Spridning av bly 1.252" (31.80mm)
Ledningsfri status / RoHS-status Lead free / RoHS Compliant Impedans 9 mOhms
Höjd - Sittande (Max) 4.213" (107.00mm) ESR (ekvivalent serieresistens) 9 mOhm @ 100Hz
detaljerad beskrivning 180000µF 40V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C Kapacitans 180000µF