Hem > Produkter > kondensatorer > Aluminiumelektrolytkondensatorer > UPJ1V101MPD
UPJ1V101MPD
UPJ1V101MPD
OMRON AUTOMATION & SAFETYBilderna är endast avsedda.
Se produktspecifikationer för produktdetaljer.
Köp UPJ1V101MPD med förtroende från Components-World.HK, 1 års garanti
Begär ett citat
Artikelnummer UPJ1V101MPD
Tillverkare Nichicon
Beskrivning CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
(i amerikanska dollar)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Product parameter
Artikelnummer UPJ1V101MPD Tillverkare Nichicon
Beskrivning CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL Ledningsfri status / RoHS-status Blyfri / Överensstämmer med RoHS
Tillgänglig kvantitet 840563 pcs Datablad UPJ SeriesMiniature Type Taping Spec
Kategori kondensatorer Spänningsvärde 35V
Tolerans ±20% Surface Mount Land Size -
Storlek / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) Serier UPJ
Ripple Current @ Low Frequency 305mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 460mA @ 10kHz
betyg - Polarisering Polar
Förpackning Bulk Förpackning / Fodral Radial, Can
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstyp Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL) 1 (Unlimited) Tillverkarens normala ledtid 24 Weeks
Livstid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Spridning av bly 0.138" (3.50mm)
Ledningsfri status / RoHS-status Lead free / RoHS Compliant Impedans 260 mOhms
Höjd - Sittande (Max) 0.453" (11.50mm) ESR (ekvivalent serieresistens) -
detaljerad beskrivning 100µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C Kapacitans 100µF