Hem > Produkter > Kontakter, förbindelser > D-Sub-kontakter > 196-026-113L551
196-026-113L551
OMRON AUTOMATION & SAFETYBilderna är endast avsedda.
Se produktspecifikationer för produktdetaljer.
Köp 196-026-113L551 med förtroende från Components-World.HK, 1 års garanti
Begär ett citat
Artikelnummer 196-026-113L551
Tillverkare NorComp
Beskrivning CONN D-SUB HD PLUG 26POS PNL MNT
(i amerikanska dollar)
70 pcs
Product parameter
Artikelnummer 196-026-113L551 Tillverkare NorComp
Beskrivning CONN D-SUB HD PLUG 26POS PNL MNT Ledningsfri status / RoHS-status Blyfri / Överensstämmer med RoHS
Tillgänglig kvantitet 15529 pcs Datablad 196-yyy-113Lyy1Backshell Reference Guide
Kategori Kontakter, förbindelser Wire Gauge -
Spänningsvärde - Uppsägning Solder
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) High Density Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Serier 196, M Series Förpackning Tray
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal rader 3
Antal positioner 26 Monteringstyp Panel Mount, Through Hole
Material Brännbarhetsbedömning UL94 V-0 Tillverkarens normala ledtid 14 Weeks
Ledningsfri status / RoHS-status Lead free / RoHS Compliant Ingress Protection -
Bostadsmaterial Polybutylene Terephthalate (PBT) Fläns Feature Housing/Shell (4-40)
Funktioner Grounding Indents, Shielded detaljerad beskrivning 26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Nuvarande omdöme 2A Kontakt typ Signal