Hem > Produkter > kondensatorer > Aluminiumelektrolytkondensatorer > 25PK2200MEFCG412.5X20
25PK2200MEFCG412.5X20
25PK2200MEFCG412.5X20
OMRON AUTOMATION & SAFETYBilderna är endast avsedda.
Se produktspecifikationer för produktdetaljer.
Köp 25PK2200MEFCG412.5X20 med förtroende från Components-World.HK, 1 års garanti
Begär ett citat
Artikelnummer 25PK2200MEFCG412.5X20
Tillverkare Rubycon
Beskrivning CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
(i amerikanska dollar)
1000 pcs
Product parameter
Artikelnummer 25PK2200MEFCG412.5X20 Tillverkare Rubycon
Beskrivning CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL Ledningsfri status / RoHS-status Blyfri / Överensstämmer med RoHS
Tillgänglig kvantitet 163564 pcs Datablad Lead Forming Codes SpecPK Series
Kategori kondensatorer Spänningsvärde 25V
Tolerans ±20% Surface Mount Land Size -
Storlek / Dimension 0.492" Dia (12.50mm) Serier PK
Ripple Current @ Low Frequency 1.5A @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 1.725A @ 10kHz
betyg - Polarisering Polar
Förpackning Tape & Box (TB) Förpackning / Fodral Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstyp Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL) 1 (Unlimited) Tillverkarens normala ledtid 34 Weeks
Livstid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Spridning av bly 0.197" (5.00mm)
Ledningsfri status / RoHS-status Lead free / RoHS Compliant Höjd - Sittande (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (ekvivalent serieresistens) - detaljerad beskrivning 2200µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
Kapacitans 2200µF tillämpningar General Purpose