Hem > Produkter > Motstånd > Genom hålmotstånd > TR100JBC1K00
TR100JBC1K00
OMRON AUTOMATION & SAFETYBilderna är endast avsedda.
Se produktspecifikationer för produktdetaljer.
Köp TR100JBC1K00 med förtroende från Components-World.HK, 1 års garanti
Begär ett citat
Artikelnummer TR100JBC1K00
Tillverkare Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivning RES 1K OHM 100W 5% TO247-2
(i amerikanska dollar)
105 pcs
Product parameter
Artikelnummer TR100JBC1K00 Tillverkare Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivning RES 1K OHM 100W 5% TO247-2 Ledningsfri status / RoHS-status Blyfri / Överensstämmer med RoHS
Tillgänglig kvantitet 17054 pcs Datablad TR Series
Kategori Motstånd Tolerans ±5%
Temperatur koefficient ±50ppm/°C Leverantörs Device Package TO-247
Storlek / Dimension 0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm) Serier TR
Motstånd 1 kOhms Effekt (Watt) 100W
Förpackning Bulk Förpackning / Fodral TO-247-2
Driftstemperatur -65°C ~ 175°C Antal uppsägningar 2
Fuktkänslighetsnivå (MSL) 1 (Unlimited) Tillverkarens normala ledtid 18 Weeks
Ledningsfri status / RoHS-status Lead free / RoHS Compliant Höjd - Sittande (Max) 0.825" (20.96mm)
Funktioner Moisture Resistant, Non-Inductive Felaktighet -
detaljerad beskrivning 1 kOhms ±5% 100W Through Hole Resistor TO-247-2 Moisture Resistant, Non-Inductive Thick Film Sammansättning Thick Film