Hem > Produkter > Strömförsörjning - Board Mount > DC DC-omvandlare > V110C8H75B
V110C8H75B
OMRON AUTOMATION & SAFETYBilderna är endast avsedda.
Se produktspecifikationer för produktdetaljer.
Köp V110C8H75B med förtroende från Components-World.HK, 1 års garanti
Begär ett citat
Artikelnummer V110C8H75B
Tillverkare Vicor
Beskrivning DC DC CONVERTER 8V 75W
Ledningsfri status / RoHS-status Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
In Stock 5066 pcs
Referenspris
(i amerikanska dollar)
Get a quote
Product parameter
Artikelnummer V110C8H75B Tillverkare Vicor
Beskrivning DC DC CONVERTER 8V 75W Ledningsfri status / RoHS-status Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
Tillgänglig kvantitet 5066 pcs Datablad 110V Input Micro Family
Kategori Strömförsörjning - Board Mount Spänning - utgång 3 -
Spänning - utgång 2 - Spänning - utgång 1 8V
Spänning - Isolering 3kV Spänning - Ingång (Min) 66V
Spänning - Ingång (Max) 154V Typ Isolated Module
Storlek / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm) Serier MICRO
Effekt (Watt) 75W Förpackning Bulk
Förpackning / Fodral Quarter Brick Driftstemperatur -40°C ~ 100°C
Antal utgångar 1 Monteringstyp Through Hole
Funktioner OVP, UVLO Effektivitet 84.3%
detaljerad beskrivning Isolated Module DC DC Converter 1 Output 8V 9.38A 66V - 154V Input Ström - Utgång (Max) 9.38A
tillämpningar ITE (Commercial)
Relaterade produkter
  • Del#:V110C8E75BS2
  • tillverkare:Vicor
  • I lager:4348
 RFQ
  • Del#:V110C8H75B3
  • I lager:4130
 RFQ
  • Del#:V110C8H75BL2
  • Del#:V110C8E75BN2
  • Del#:V110C8E75BS
  • Del#:V110C8H75BF2
  • Del#:V110C8H75BF3
  • Del#:V110C8H75BG