Hem > Produkter > Motstånd > Chip Resistor - Surface Mount > MMF-25FRE5R49
MMF-25FRE5R49
OMRON AUTOMATION & SAFETYBilderna är endast avsedda.
Se produktspecifikationer för produktdetaljer.
Köp MMF-25FRE5R49 med förtroende från Components-World.HK, 1 års garanti
Begär ett citat
Artikelnummer MMF-25FRE5R49
Tillverkare Yageo
Beskrivning RES SMD 1% 1/4W MELF
(i amerikanska dollar)
6000 pcs
Product parameter
Artikelnummer MMF-25FRE5R49 Tillverkare Yageo
Beskrivning RES SMD 1% 1/4W MELF Ledningsfri status / RoHS-status Blyfri / Överensstämmer med RoHS
Tillgänglig kvantitet 1785423 pcs Datablad MMF Series
Kategori Motstånd Tolerans ±1%
Temperatur koefficient ±50ppm/°C Leverantörs Device Package MELF
Storlek / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) Serier MMF
Motstånd 5.49 Ohms Effekt (Watt) 0.25W, 1/4W
Förpackning Tape & Reel (TR) Förpackning / Fodral MELF, 0207
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal uppsägningar 2
Ledningsfri status / RoHS-status Lead free / RoHS Compliant Höjd - Sittande (Max) -
Funktioner - Felaktighet -
detaljerad beskrivning 5.49 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film Sammansättning Metal Film